bayrak

       

facebook    instagram   youtube   twitter 

 

  Ana Sayfa   Türkçe   English

AIKI Self Defence Eğitimlerimiz

AIKI Self Defence Eğitimlerimiz

"AIKI Self Defence" Eğitimlerimiz; “Aikijutsu & Aikido” ile “Kempo Karate” Eğitimlerimizin harmanlanmış bir şekilde öğrencilerimize aktarıldığı, disiplinsel ve içsel gelişimin hedeflenmesinden çok, günlük yaşamdaki zor durumlar karşısında kişinin pratik ve çabuk bir şekilde “Kendisini Savunabilmesi” için gerekli Eğitimleri aldığı sistemimizdir.

“AIKI Self Defence” Eğitimlerimizde; "Aikijutsu & Aikido”, “Kempo Karate” ve “Kenjutsu” Eğitimlerimizde olan kurallar ve etikler çok fazla uygulanmamaktadır. "AIKI Self Defence" Eğitimlerimizde geleneksel öğretilerden çok gündelik hayatta karşımıza çıkabilecek saldırgan ve gergin durumlarda, kendimizi korumak son çaremiz olduğunda pratik olarak neler yapabileceğimiz konusunda eğitimler katılımcılarımıza aktarılmaktadır. Bu Eğitimlerimizde öğrencilerimize, anatomik olarak vücudun zayıf ve korumasız bölgeleri anlatılmakta ve tanıtılmaktadır. Bu sayde kişinin kendisini savunması gerektiğinde, güce gereksinim duymadan gerekli noktalara çabuk, pratik, etkili ve doğru darbeler (atemi) ile rakibini etkisiz hale getirebilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca yine "AIKI Self Defence" Eğitimlerimizde öğrencilerimize öğretilmekte olan pratik "Aikijutsu & Aikido" kilitleme ve baskılama teknikleri sayesinde, kişinin rakibini kilitleyerek ya da baskılayarak etkisizleştirmesi ve kontrol altına alması da sağlanmaktadır. 

“AIKI Self Defence” Derslerimize katılan öğrencilerimiz, anatomik olarak insan vücudunun zayıf ve güçsüz noktalarını öğrenerek, bu noktalara yapılabilecek değişik şekilli vuruşlar ve baskılama/kilitleme teknikleri konusunda teknikler öğrenmektedirler. Bunun yanı sıra bu Eğitimlerimizde bizlerle çalışmakta olan kişilere; temel yumruk atma teknikleri, elin çeşitli bölgeleri ile yapılabilen vuruşlar, dirsek vuruşları, sert ve yumuşak bloklama sistemleri, tekme çeşitleri, diz vuruşları, kilitleme ve baskılama teknikleri, çeşitli alet ve silahlara karşı efektif savunma teknikleri, blok-vuruş-tekme kombinasyonları, el-ayak-göz-zihin koordinasyon artış çalışmaları, vücudun akıcı ve süratli hareket edebilmesine yönelik teknikler gösterilmekte, öğretilmekte ve çalışılmaktadır.

“AIKI Self Defence” Eğitimlerimiz genellikle; kendilerini savunmayı öğrenmek isteyen ancak daha kısa vadeli hedefleri olan, Savaş Sanatları’nın disiplinsel ve felsefi öğretilerini çok fazla almak istemeyen kişilerin tercih ettiği derslerimizdir. Bu derslerimiz sayesinde kişi hem kendini savunmayı öğrenecek hem de kısa sürede; fiziki kuvvetlenme, direnç ve dayanım kazanımı, koordinasyon ve kondisyon artışı sağlanabilmektedir.

HAKKIMIZDA

Aenean euismod libero metus, ut feugiat ligula vulputate at. Phasellus porttitor erat eget risus posuere, laoreet fringilla lectus auctor. Suspendisse dolor leo, tempus et cursus sed, aliquet quis urna. Aliquam risus lectus, fringilla sit amet felis a, convallis fringilla purus. Etiam eu nisi et dui suscipit sagittis id cursus nisl.

İLETİŞİM

Address: 40 Broadway, London

Phone: (123) 456-7890

Mobile: (123) 456-7890

Fax: (123) 456-7890

Email: office@company.com

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.

 

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.