bayrak

       

facebook    instagram   youtube   twitter 

 

  Ana Sayfa   Türkçe   English

Genç ve Yetişkinler İçin Kempo Karate Eğitimlerimiz

Kempo Karate çalışmalarımız geleneksel Japon Karatesi ile Çin Boksunun bir arada öğretildiği bir sistemdir. Tıpkı Karate’de olduğu gibi kapalı el ile yapılan blok ve vuruş teknikleri başlangıç seviyelerinde, bu Sanatı çalışan öğrencilerimize aktarılmaktadır. Sert olarak yapılan tekniklerin kavranması; kişinin kendi başına yapmış olduğu blok ve vuruş hareketlerinin, belirli temel duruşlar içerisinde yapmış olduğu blok ve vuruş tekniklerinin, Kata (önceden tasarlanmış formların) formlarının ve karşılıklı olarak yapılmakta olan blok ve vuruş hareketlerinin çalışılması ile mümkündür. Bu çalışmaların ardından tıpkı Çin Boksunda olduğu gibi soft fromlara (yumuşak/açık el teknikerline) geçiş yapılmaktadır. Yumuşak formların anlaşılması da, tıpkı sert formlarda olduğu gibi; kişinin kendi başına yapmış olduğu blok ve vuruş hareketlerinin, belirli temel duruşlar içerisinde yapmış olduğu blok ve vuruş tekniklerinin, Kata (önceden tasarlanmış formların) formlarının ve karşılıklı olarak yapılmakta olan blok ve vuruş hareketlerinin çalışılması ile mümkündür.

Kempo Karate tekniklerinin öğrenilmesi ve kavranmasıyla kişi; fiziki kondisyon, dikkat, dayanıklılık, kuvvet ve vücut koordinasyonu yetilerinde daha gelişmiş ve olgun bir hale gelirken, aynı zamanda da “Aikijutsu & Aikido” sistemlerinde uygulamakta olduğu tekniklerin; girişlerine, teknik içlerine ve/veya teknik sonların bu hareketleri ekleyerek söz konusu sanatlarda da daha başarılı hale gelebilmektedir.

Martial Arts (Savaş Sanatları) Sistemlerinde/Öğretilerinde fiziki gelişimde tıpkı; zihinsel, tekniksel ve ruhsal gelişim kadar önemlidir. Çalışmakta ve öğretmekte olduğumuz sistemlerde fiziki gelişim öğesi olarak kullanmakta ve gelecek nesillerimize aktarmakta olduğumuz sistemimiz “Kempo Karate”dir.

Öğrencilerimiz; Kempo Karate Sistemini başlı başına bir yol olarak belirleyebilmektedirler. Belirlemeyen ya da tercih etmeyen öğrencilerimizde kendi Aikijutsu & Aikido yolculukları boyunca, belirli dönemlerde (kuşak sınavları formatlarına göre gerektiği kadarını öğrenmek koşuluyla) Kempo Karate Sistemimizi tecrübe etme fırsatını yakalayacaklardır.

Kempo Karate Derslerimizden resimler için lütfen tıklayınız. 

HAKKIMIZDA

Aenean euismod libero metus, ut feugiat ligula vulputate at. Phasellus porttitor erat eget risus posuere, laoreet fringilla lectus auctor. Suspendisse dolor leo, tempus et cursus sed, aliquet quis urna. Aliquam risus lectus, fringilla sit amet felis a, convallis fringilla purus. Etiam eu nisi et dui suscipit sagittis id cursus nisl.

İLETİŞİM

Address: 40 Broadway, London

Phone: (123) 456-7890

Mobile: (123) 456-7890

Fax: (123) 456-7890

Email: office@company.com

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.

 

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.