bayrak

       

facebook    instagram   youtube   twitter 

 

  Ana Sayfa   Türkçe   English

Savaş Sanatlarıyla Kadınların Güçlenmesi Programımız

Savaş Sanatlarıyla Kadınların Güçlenmesi Programımız

"AIKI by Hasan Mert Bozdoğan" Grubu olarak, "Savaş Sanatlarıyla Kadınların Güçlenmesi Programımız" kapsamında; "Kadınlara Özel Kendini Savunma ve Farkındalık Eğitimlerimize" ve "Kadınlara Özel Burs Programlarımıza" 2015, 2016 ve 2017 yıllarında olduğu gibi, 2018 yılında da devam ediyoruz.

Kadınlara Özel Kendini Savunma ve Farkındalık Eğitimlerimiz;

Eğitimlerimiz kapsamında; ders verdiğimiz Okullar ve Kurumlar bünyelerinde çalışan kadın mesai arkadaşlarımıza ve personele yönelik düzenli ve ücretsiz "Kadınlara Özel Kendini Savunma ve Farkındalık Eğitimleri" düzenliyoruz. Daha önceki yıllarda olduğu gibi 2018 yılında da Şirketler ve Kurumlar bünyelerinde de "Kadınlara Özel Kendini Savunma ve Farkındalık Eğitimleri" düzenlemeyi hedefliyoruz. Eğitimlerimize ait görseller için lütfen tıklayınız. 

Ayrıca; Merkez Dojo'larımız olan Çağlayan Dojo, Bümed Dojo ve Suadiye Dojo,larımızda tıpkı 2015, 2016 ve 2017 yıllarında olduğu gibi, 2018 yılında da aktif şekilde, düzenli aralıklarla ve ücretsiz olarak "Kadınlara Özel Kendini Savunma ve Farkındalık Eğitimlerimize" devam etmeyi planlıyoruz. Geçmiş dönem Eğitimlerimiz için lütfen tıklayınız.

"AIKI by Hasan Mert Bozdoğan" Grubu olarak, "Kadınlara Özel Kendini Savunma ve Farkındalık Eğitimlerimiz" ile amacımız;

Eğitimlerimizde bizlere katılan kadınlara;

 • Gündelik hayatta duruşun ve doğru mesafenin öneminden ve yararından bahsetmek,
 • Sokaktaki potansiyel tehlike senaryolarından bahsetmek,
 • Karşılaşabilecekleri olası durumlar hakkında bilinçlenmelerini sağlamak, onlarla muhtemel senaryoları paylaşmak,
 • Olası bir tehlike durumunda ya da saldırı anında hızlı bir şekilde karşı reaksiyon göstermelerinin önemini onlara anlatmak ve bu reaksiyon hızlarını arttırıcı hareketleri pratik etmelerini sağlamak,
 • Mevcut duruma süratle verilen tepkinin ardından, durumu kontrol altına almalarını ve olayın meydana geldiği yerden uzaklaşmalarını sağlayacak pratik-süratli-kolay uygulanabilir teknik ve hareketleri onlarla paylaşmak, bu teknik ve hareketleri gerek eğitimlerimize katılan diğer kadınlarla, gerekse de Eğitmenlerimiz ve yardımcı öğrencilerimizle tecrübe etmelerini sağlamak,
 • Her kadının çantasında bulunabilecek günlük standart malzemelerin birer silah/savunma aracı olarak nasıl kullanılabileceğini onlara göstermek ve pratik yapmalarını sağlamak,
 • İnsan vücudunun anatomik olarak hassas/korumasız ve kuvvetli noktalarını onlara anlatmak, insan vücudunun korumasız noktalarına yapılacak pratik ve etkili vuruş hareketlerini çalışmalarını sağlamak,
 • Gündelik hayatta farkındalık oluşturabilecek öğelereden ve dikkat edilmesi gereken noktalardan onlara bahsetmek,
 • Eğitimlerimizin son bölümünde yapılan soru-cevap bölümüyle akıllarına takılan sorulara yanıtlar vermeye çalışmak ve düşündükleri muhtemel saldırı ya da tehlike senaryolarına karşılık pratik-süratli-kolay uygulanabilir teknik ve hareketleri onlarla paylaşarak pratik yapmalarını sağlamak,

 

ve bu sayede, her bir Eğitim sonunda o Eğitimin öncesinde olduklarından daha da güvende hissedebilmelerini sağlamayı hedeflemekteyiz.


Gelecek Eğitimlerimiz hakkındaki detayları web sitemizin haberler & duyurular bölümünden ve facebook sayfamız (https://www.facebook.com/aikibyhasanmertbozdogan) üzerinden takip edebilirsiniz.


Kadınlara Özel Burs Programlarımız;

"AIKI by Hasan Mert Bozdoğan" Grubu olarak aktif şekilde devam ettirmekte olduğumuz "Kadınlara Özel Burs Programlarımız" ile; ya benim de başıma bir saldırı olayı gelirse diyerek korku içinde yaşayan veya hali hazırda şiddet mağduru olan ya da şiddete uğramış (şiddete uğrama korkusu taşıyan), Savaş Sanatlarını öğrenerek özgüven kazanmak isteyen, kendini korumayı öğrenmek arzusunda olup maddi olumsuzluklar ya da imkansızlıklar sebebiyle bunu başaramayan Kadınalara "Aikijutsu & Aikido" Savaş Sanatlarını öğrenmeleri ve çalışabilmeleri adına Grubumuz bünyesinde bulunan Bümed Dojo'muzda Burslu Eğitim alma fırsatını sunmak istiyoruz.

“Aikijutsu & Aikido” Savaş Sanatları Sistemleri kişilere, zihinsel-ruhsal-akılsal-düşüncesel-psikolojik ve fiziksel bir gelişimin anahtarını sunmaktadır.

Konuyla ilgili detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için, bize ulaşın bölümümüzdeki mail adresi ve telefon numaralarından bizimle irtibata geçebilirsiniz

Burs Programımız kapsamında, bizlerle Savaş Sanatları çalışmak isteyen kadınlar; Çağlayan Dojo, Bümed Dojo ya da Suadiye Dojo'muzda aktif olarak devam etmekte olan "Aikijutsu & Aikido" derslerimizden kendilerine uygun olanlara ÜCRETSİZ olarak katılabileceklerdir.

Görseller

 • resim 7

 • resim 6

 • resim 5

 • resim 4

 • resim 3

 • resim 2

 • resim 1

HAKKIMIZDA

Aenean euismod libero metus, ut feugiat ligula vulputate at. Phasellus porttitor erat eget risus posuere, laoreet fringilla lectus auctor. Suspendisse dolor leo, tempus et cursus sed, aliquet quis urna. Aliquam risus lectus, fringilla sit amet felis a, convallis fringilla purus. Etiam eu nisi et dui suscipit sagittis id cursus nisl.

İLETİŞİM

Address: 40 Broadway, London

Phone: (123) 456-7890

Mobile: (123) 456-7890

Fax: (123) 456-7890

Email: office@company.com

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.

 

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.