bayrak

       

facebook    instagram   youtube   twitter 

 

  Ana Sayfa   Türkçe   English

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

"AIKI by Hasan Mert Bozdoğan" Grubu olarak; bilgi, birikim ve deneyimlerimizi sadece öğrencilerimizle ve bizlere ulaşanlarla değil, Savaş Sanatlarını tanımaya ya da çalışmaya fırsat bulamayan kişilerle de paylaşmanın son derece önemli olduğu inancındayız. Buradan hareketle ve "Aikijutsu & Aikido" Savaş Sanatlarının sevgi, paylaşım, aktarım, dayanışma öğretilerini göz önünde bulundurarak çeşitli "Sosyal Sorumluluk Projeleri" gerçekleştirmekteyiz. 

 

   * Sosyal Sorumluluk bilinci ile oluşturduğumuz, "Savaş Sanatlarıyla Kadınların Güçlenmesi" Programımız kapsamında yürütmekte olduğumuz Kadınlara Özel Burs Programlarımız ile şiddet mağduru olan, şiddete uğramaktan korkan ya da Savaş Sanatlarıyla kendini savunmayı öğrenmek isteyip, maddi olumsuzluk ve imkansızlıklardan ötürü bunu gerçekleştirmeyen kadınlara Eğitmenlerimiz eşliğinde, Grubumuzun merkez eğitim yeri olan Bümed Dojo'muzda "Aikijutsu & Aikido" Savaş Sanatlarını ücretsiz olarak öğrenme ve çalışma imkanı sunmaktayız. 

Yine "Savaş Sanatlarıyla Kadınların Güçlenmesi" Programımız kapsamında yürüttüğümüz "Kadınlara Özel Kendini Savunma ve Farkındalık Eğitimleri" ile ders vermekte olduğumuz Okullar ve Kurumlar bünyeleriyle çalışmakta olan kadın mesai arkadaşlarımıza ve görevli personele yönelik düzenli ve ücretsiz Eğitimler vermekteyiz. Yine çeşitli Kuruluş ve Şirketler bünyelerinde ücretsiz workshoplar ile bu Eğitimleri 1,5-2 saatlik sürelerle vermekteyiz. Ayrıca, merkez Eğitim yerimiz olan Bümed Dojo'muzda da düzenli aralıklarda ve yine ücretsiz olarak "Kadınlara Özel Kendini Savunma ve Farkındalık Eğitimleri" düzenlemekteyiz. Düzenlemekte olduğumuz bu Eğitimler sonucunda ilgilenen katılımcılarımız "Kadınlara Özel Burs Programımıza" geçiş yapabilmektedirler. Detayları için lütfen tıklayınız.

----- 

   * Sosyal Sorumluluk Projelerimiz kapsamında yürütmekte olduğumuz "Kardeş Okul Sosyal Sorumluluk Projemiz" kapsamında İstanbul Arnavutköy Suatlar İlkokulu'na 30 Aralık 2015 tarihinde bir ziyaret düzenledik. Bu ziyaret sırasında hem Suatlar İlkokulu'nda okumakta olan sevgili çocuklarımız için, Bümed Dojo'muzun Aiki Kids (Kids Aikido) Grubu öğrencilerimiz ile hazırladığımız yılbaşı hediyelerini kendileriyle paylaştık, hem de kendilerine ufak bir "Aikijutsu & Aikido" tanıtım gösterisi sergiledik. Bu gösteri sırasında onlara Aikijutsu ve Aikido Sanatlarından bahsederek bilgi sahibi olmalarını sağladık ve gönüllü olan sevgili çocuklarımıza Eğitmen ve öğrencilerimiz üzerinde bazı hareketleri deneyimleme fırsatını kendilerine sunduk. Mayıs ayında yeniden kendileriyle buluşarak, bu kez Suatlar İlkokulu bahçesinde daha geniş kapsamlı bir etkinlik yapmayı planlamaktayız. Detayları için lütfen tıklayınız. 

-----

   * Sosyal Sorumluluk Projelerimiz kapsamında yürütmekte olduğumuz "Kardeş Okul Sosyal Sorumluluk Projemiz" kapsamında İstanbul Arnavutköy Suatlar İlkokulu'na 11 Mayıs 2016 tarihinde yeni bir ziyaret düzenledik. Bu ziyaretimiz sırasında gün boyunca farklı sınıf ve şubelerden toplamda 400 ün üzerinde öğrenciyle Aikijutsu & Aikido dersleri gerçekleştirdik. Derslerimiz sırasında; Suatlar İlkokulu öğrencileriyle birlikte koordinasyon ve beceri artışına yardımcı olan parkur egzersiz ve hareketlerimizi okullarına hediye olarak götrümüş olduğumuz ekipmanlar ile uyguladık. Çocukların bu egzersizler sırasında aldıkları keyfi görmek mutluluk vericiydi. Parkur hareketlerimiz ardından ise kendileriyle, ısınma hareketlerinin uyguladık, onlara  "Aikijutsu & Aikido" hakkında tanıtım bilgilerini aktararak bazı temel Aikijutsu & Aikido hareketlerini onlarla paylaşarak bu hareketlerin tekli ya da eşli olarak çalışılmasını gerçekleştirdik. Her dersimizin sonunda ise her spor antrenmanı sonunda yapılması oldukça önemli olan soğutma egzersiz ve hareketlerinden kendilerine bahsederek bu hareketleri çalıştık. Gün boyunca Arnavutköy Suatlar İlkokulu öğrencileriyle birlikte olmak tarifsiz bir mutluluktu. 2016 2017 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte kendileriyle yüne bir araya geliyor ve çalışmalarımıza devam ediyor olacağız. Detayları için lütfen tıklayınız. 

-----

   * Sosyal Sorumluluk Projelerimiz 25 Mayıs 2016 Çarşamba günü İstanbul Sarıyer Gümüşdere köyünde bulunan Gümüşdere İlkokulu ve Ortaokulu'na bir ziyarette bulunduk. Birlikte çalışmakta ve faaliyetler yapmakta olduğumuz İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Kültürel Merkez'in (İTÜ SKM) Oyuna Destek Projesi'ni yürütmekte olduğu Gümüşdere İlkokulu ve Ortaokulu'ndaki öğrencilerle bir gün boyunca Savaş Sanatları ve Aikido konularında paylaşımlarda bulunduk ve birlikte Aikido çalıştık. Kendilerine spordan, Savaş Sanatlarından ve bunların hayata katkılarından bahsetmeye çalıştık. Gün boyunca her ders saatinde farklı sınıf şubelerinden öğrenciler ile koordinasyon ve beceri kazanımlarına yardımcı olacak olan parkur hareketlerimizi, Aikido derslerimizde yapmakta olduğumuz temel ısınma hareketlerimizi yaptık. Sonrasında kendilerine Savaş Sanatları disiplin ve öğretilerinden kısa bilgiler vererek onlara Aikido'yu anlatmaya ve tanıtmaya çalıştık. Derslerimizin devam eden bölümlerinde ise, temel Aikido tekniklerinden bazılarını öğrenci kardeşlerimize göstererek kendilerinin birbirleri ve bizim üzerimizde bu hareketleri deneyimlemelerini sağladık. Son bölümde de soğutma egzersizlerinin yapılmasını ve toplu resim çekimini gerçekleştirdik. Onlarla birlikte bir gün boyunca çok yorulduk, terledik, güldük, eğlendik ve harika zaman geçirdik. Detayları için lütfen tıklayınız. 

-----

   * Sosyal Sorumluluk Projelerimiz kapsamında yürütmekte olduğumuz "Kardeş Okul Sosyal Sorumluluk Projemiz" kapsamında, kardeş okulumuz olan İstanbul Arnavutköy Suatlar İlkokulu'na 28 Aralık 2016 Çarşamba günü yeni bir ziyaret düzenledik. Bu ziyaretimiz sırasında tüm birinci sınıf öğrencileriyle Aikijutsu & Aikido derslerimizi gerçekleştirdik. Derslerimiz sırasında; Suatlar İlkokulu öğrencileriyle birlikte koordinasyon ve beceri artışına yardımcı olan parkur egzersiz ve hareketlerimizi daha önceden okullarına hediye olarak götrümüş olduğumuz ekipmanlar ile uyguladık. Çocukların bu egzersizler sırasında aldıkları keyfi görmek mutluluk vericiydi. Parkur hareketlerimiz ardından ise kendileriyle, ısınma hareketlerinin uyguladık, onlara "Aikijutsu & Aikido" Sanatları hakkında tanıtım bilgilerini aktararak bazı temel Aikijutsu & Aikido hareketlerini onlarla paylaşarak bu hareketlerin tekli ya da eşli olarak çalışılmasını gerçekleştirdik. Ayrıca götürmüş olduğumuz tatamiler üzerinde Barış Doğrul Sensei ile birlikte her öğrenci grubuna ufak çaplı gösteriker sergiledik ve gönüllü olan öğrencilerin tatamiye çıkarak bizler üzerinde bazı temel teknik ve hareketleri deneyimlemelerine yardımcı olduk. Yarım gün boyunca Arnavutköy Suatlar İlkokulu öğrencileriyle birlikte olmak tarifsiz bir mutluluktu. Bahar aylarının gelmesiyle birlikte daha detaylı ve uzun kapsamlı bir ziyaret ile yeniden kendileriyle Aikijutu ve Aikido Sanatlarını paylaşıyor ve çalışıyor olacağız. Detayları için lütfen tıklayınız.

-----

   

Saygılarımızla;
Sensei Hasan Mert Bozdoğan
"AIKI by Hasan Mert Bozdoğan" Grubu Koordinatörü

 


 

HAKKIMIZDA

Aenean euismod libero metus, ut feugiat ligula vulputate at. Phasellus porttitor erat eget risus posuere, laoreet fringilla lectus auctor. Suspendisse dolor leo, tempus et cursus sed, aliquet quis urna. Aliquam risus lectus, fringilla sit amet felis a, convallis fringilla purus. Etiam eu nisi et dui suscipit sagittis id cursus nisl.

İLETİŞİM

Address: 40 Broadway, London

Phone: (123) 456-7890

Mobile: (123) 456-7890

Fax: (123) 456-7890

Email: office@company.com

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.

 

E-BÜLTEN

Bilgilendirmelerimizi almak, haber ve yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize üye olunuz.